Черно море и Ботев Враца играят при 1:1 в мач от

...

НА ЖИВО: Черно море - Ботев Враца 1:1, гол на Васил Панайотов

Черно море и Ботев Враца играят при 1:1 в мач от петъчната стратегия на 12-ия кръг в родната efbet Лига. Срещата се организира на стадион „ Тича “ и се предава в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата . На сайта  ще проследим конфликта минута по минута. В 9-ата минута Мирослав Маринов откри резултата, а при започване на втората част Васил Панайотов изравни.

Първата добра опция се откри пред гостите. Във 2-ата минута Даниел Генов проби през центъра и насочи удар от към 12 метра, получи се рикошет, след който Георги Георгиев съумя да избие в корнер. Седем минути по-късно врачани поведоха. Браян Переа получи пред наказателното поле и пусна към оставения непокрит отдясно Мирослав Маринов. Младокът насочи мощен удар в далечния ъгъл, реализирайки за 0:1.

В 16-ата минута " моряците " получиха право да изпълнят директен свободен удар на дъгата на наказателното поле. Мазир Сула стреля в стената. Топката се озова във Васил Панайотов, чийто шут мина високо над вратата. Седем минути по-късно домакините проведоха многоходова офанзива. Мади Кета напредна отляво и навлезе във вътрешността. Офанзивният футболист откри Исмаил Иса, който върна към Закария Беншаа, а алжирецът шутира рисково около вратата от 11-12 метра.

В 28-ата минута Кета съумя да се освободи от Браян Мендоса отляво, напредна с топката и насочи удар с външен фалц от дребен ъгъл, само че не затрудни Красимир Костов. Малко по-късно Сула стреля неопределено от границата на наказателното поле.

В 32-ата минута Виктор Попов не съумя да почисти центриране на Монтоя. Кълбото се озова още веднъж в колумбиеца, който потърси Йохан Валбуена на далечната греда, само че халфът стреля около вратата. Минута по-късно Иса засече с глава центриране от корнер на Сула, само че Костов улови.

Втората част стартира чудесно за домакините. Влезлият на почивката Николай Златев проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там Кета не съумя да нанесе прекрасен шут, който беше блокиран от бранител в алено. Кълбото се озова във Васил Панайотов, а халфът с удар от дузпата матира вратаря за 1:1. Секунди по-късно капитанът на " моряците " още веднъж се озова на стрелкова позициия, само че техничният му удар мина рисково около вратата.

След час игра варненци бяха покрай цялостен поврат. Защитата на Ботев изпусна Живко Атанасов след центриране от корнер на Сула на близката греда, само че ударът на бранителя мина рисково около вратата.

Черно море – Ботев Вр 1:1

0:1 Мирослав Маринов (9)

1:1 Васил Панайотов (47)

Черно море:  22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к), 8. Мазир Сула, 20. Мади Кета (64 - 19. Матиас Курьор), 88. Мимито, 31. Закария Беншаа, 9. Исмаил Иса (46 - 39. Николай Златев)

Резерви:  25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 7. Матеуш Клементе, 19. Матиас Курьор, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес

Старши треньор:  Петър Костадинов

Ботев Вр:  76. Красимир Костов (к), 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 37. Том Зарандона, 6. Антонио Георгиев, 88. Йохан Валбуена, 10. Сантиаго Монтоя, 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов

Резерви:  34. Федерико Рубио, 21. Жан Пиер Да Силва, 28. Клери Сербер, 14. Мартин Атанасов, 20. Меси Биатумусока, 24. Стефан Гаврилов, 91. Венцислав Христов

Старши треньор:  Дани Моралес

Ж.к.: Васил Панайотов (Черно море); Йохан Валбуена, Сантиаго Монтоя (Ботев Враца)

Съдия:  Димо Димов